Chrustenická šachta
Chrustenická šachta nedaleko Loděnice je expozice důlní techniky. Pod povrchem se ukrývá zhruba 600 metrů zpřístupněných chodeb s necelým kilometrem kolejí.
V chrustenické šachtě nedaleko Loděnice je zřízena expozice důlní techniky. Důl patřil ve své době k největším a nejvýznamnějším dolům Barrandienu (západně od Prahy). Měl 84 podzemních pater zasahujících až do hloubky 426 m, tj. 120 m pod hladinu moře. Za sto let usilovné práce se z něho vytěžilo bezmála 8 milionů tun rudy.
Pod povrchem se ukrývá zhruba 600 metrů zpřístupněných chodeb bývalého 8. patra dolu s necelým kilometrem kolejí o důlním rozchodu 450 mm a několik stovek exponátů, od nejmenších typu mlátku a želízka, coby hornického znaku, až po velmi objemné sbírky vrtaček a vrtáků, elektrických, karbidových a benzínových důlních lamp, signalizačních prostředků, mechanizačních pomůcek a zařízení.
Samostatnou kapitolou je vozový park zahrnující důlní lokomotivy různých trakcí, velké množství nákladních vozíků (huntů) pro dopravu vytěženého materiálu, vozy pro dopravu osob a další vozy pro speciální činnosti v důlním díle. Expozice přiblíží laikovi metody dobývání a dopravu rud od těch primitivních ručních až po současné mechanizované.